Odszkodowanie za wypadek na zawodach
Zawsze istnieje ryzyko, że podczas uprawiania sportu dojdzie do urazu . Wszyscy uczestnicy wydarzeń sportowych mają obowiązek szanować zdrowie swoje i swoich rywali. Oznacza to, że jeśli dojdzie do urazu z powodu lekkomyślności rywala, nieodpowiedniego sprzętu sportowego lub kiepskiej infrastruktury sportowej, strona, która dopuściła się zaniedbania, będzie odpowiedzialna za uraz osoby poszkodowanej, a poszkodowany będzie miał prawo skorzystać ze środków prawnych.
Polski Związek Alpinizmu zapłaci 7.5 tys. złotych miesięcznie uczestnikowi zawodów
Jak informowało ostatnio Radio Kraków Krakowski Sąd Apelacyjny w Krakowie przyznał 7.5 tysiąca złotych miesięcznie renty Tomaszowi Brzeskiemu. Do wypadku doszło w kwietniu 2017 roku podczas zawodów w ski-alpinizmie w Zakopanem. Tomasz Brzeski uderzył w skałę zjeżdżając na nartach z Zawratu. Cudem przeżył ten wypadek, ale cały czas jest rehabilitowany.
Decyzja o przyznaniu mu renty od jednego z organizatorów to tymczasowe rozwiązanie. Cały czas toczy się bowiem proces o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Renta ma być wypłacana dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok w sprawie odszkodowawczej.
Odpowiedzialność organizatora
Jeżeli organizator, mimo obowiązku, nie zapewnił bezpiecznego podłoża i nie usunął np. niebezpiecznych dołów, przeszkód na trasie zjazdu, a jednocześnie był świadom tego, że taki stan podłoża może być niebezpieczny i doprowadzić do wypadku, to będzie musiał liczyć się z koniecznością zapłaty odszkodowania.
Opowiedz nam o swojej sprawie
Jeśli zdarzyło Ci się być w podobnej sytuacji i jeśli chcesz podzielić się z nami swoją sprawą, zapraszamy na bezpłatną konsultację. Warto skorzystać z pomocy prawnej prawnika, by w pełni zrozumieć swoje położenie.
Kancelaria Solvia dysponuje oddanym zespołem prawników, który posiada wieloletnie doświadczenie w sprawach odszkodowawczych z tytułu uszczerbku na zdrowiu.

MASZ PYTANIA?

SKONTAKTUJ SIĘ  Z NAMI I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ KONSULTACJI.

tel. +48 42 632 87 52 lub +48 22 230 26 44 lub +48 42 715 80 88
e-mail: biuro@solvia.pl