ODSZKODOWANIE ZA USZKODZENIE AUTA PODCZAS ULEWY

Jak informuje „Rzeczpospolita”, Urząd Miasta Łodzi oraz firma zajmując się sprzątaniem ulic muszą zapłacić ponad 6.5 tys. złotych właścicielowi samochodu, który został uszkodzony na jednej z łódzkich dróg zalanych ulewnymi opadami deszczu. Do uszkodzenia samochodu doszło w 2017 roku. Poszkodowany wjechał w rozlewisko obejmujące oba pasy jezdni na skutek czego uszkodził auto. Koszt naprawy wyniósł 13 tys. złotych.

MIASTO WYPŁACI ODSZKODOWANIE

Poszkodowany kierowca wystąpił do Urzędu Miasta o zwrot kosztów naprawy samochodu, a gdy dostał odpowiedź odmowną, skierował sprawę do sądu. Powód uzasadniał, że uszkodzenie powstało na skutek niedrożnego systemu kanalizacji i studzienek ściekowych, za który odpowiada miasto. W tamtym okresie miasto miało podpisaną umowę na oczyszczanie ulic z firmą zewnętrzną. Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieście przyznał, że podczas ulewy powstają rozlewiska, jednak oddalił powództwo, gdyż uznał, że kanalizacja w tamtym dniu była drożna, mimo zalegających butelek. Właściciel samochodu odwołał się do Sądu Okręgowego, który zmienił wyrok I instancji. Sąd Okręgowy stwierdził, że miasto jako zarządca drogi powinien był zapewnić taką organizację pracy, która zapewni przejezdność drogi nawet podczas ulewy. Sąd II instancji pomniejszył jednak wysokość odszkodowania o 50%. Uzasadnił to tym, że poszkodowany podjął błędną decyzję o wjechaniu w rozlewisko wody czym zgodził się na ryzyko uszkodzenia samochodu. Wyrok jest prawomocny.

SPÓR PRAWNY Z MIASTEM

Nierzadko od wyroków sądu I instancji należy się odwoływać, aby uzyskać korzystny dla siebie wyrok. Najlepiej w takich sytuacjach powierzyć sprawę doświadczonej kancelarii odszkodowawczej, która rzetelnie poprowadzi przez meandry postępowania.
Jeśli chcielibyście Państwo zasięgnąć informacji na temat na temat sporów prawnych z miastem lub zarządcą dróg, zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Jeśli znaleźliście się Państwo w podobnej sytuacji zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji z prawnikami specjalizującymi się w sprawach odszkodowawczych.

MASZ PYTANIA?

SKONTAKTUJ SIĘ  Z NAMI I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ KONSULTACJI.

tel. +48 42 632 87 52 lub +48 22 230 26 44 lub +48 42 715 80 88
e-mail: biuro@solvia.pl