Restrukturyzacja Getin Banku została przeprowadzona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny w taki sposób, że pokrzywdzeni będą „frankowicze”. W momencie w którym, po wielu latach batalii sądowych kredytobiorcy frankowi zaczęli wygrywać, został stworzony kolejny problem. BFG przeprowadził operację w taki sposób, aby wszystkie dochodowe części biznesu Getinu przenieść do nowej spółki, a część związaną z udzielaniem m.in. frankowych kredytów pozostawić bez żadnego majątku w banku bez kapitału.

PUŁAPKA DLA FRANKOWICZÓW

W ten sprytny sposób BFG nie będzie musiał ponosić kosztów kolejnych przegranych Getinu w sądach.

Aktualnie dominująca linia orzecznicza Sądu Najwyższego stwierdza nieważność umów kredytu odnoszących się do kursów wyznaczanych arbitralnie przez bank i nie zawierających przejrzystego wyjaśnienia skutków ekonomicznych indeksacji kredytu do waluty obcej. W dalszej kolejności nieważność umowy powoduje konieczność wzajemnego zwrotu świadczeń. Tu pojawia się problem, bo zwrot na rzecz kredytobiorcy nastąpi tylko w miarę posiadanych przez bank środków, po podziale pomiędzy wszystkich wierzycieli. Obecnie, bez dokładnej znajomości ksiąg banku trudno powiedzieć jaki będzie bilans netto bankruta.

Getin Noble Bank spotyka teraz upadek i eliminacja z rynku. Szkoda jednak, że odbędzie się to w dużym stopniu kosztem tych, którzy już zostali pokrzywdzeni przez ten bank wcześniej, a nadzór bankowy pozwalający na wyprowadzenie majątku do innych banków nie broni interesu publicznego, tylko interesów sektora bankowego.

OSTATNIA SZANSA DLA KLIENTÓW GETIN BANKU

O ile jeszcze osoby, które do tej pory zapłaciły bankowi mniej niż otrzymały mogą – pod pewnymi warunkami – dokonać potrącenia i w ten sposób się rozliczyć z bankiem, o tyle w fatalnej sytuacji znalazły się osoby, które z różnych powodów już spłaciły kredyt w wysokości żądanej przez bank, a teraz dochodziły zwrotu nienależnie zapłaconej nadwyżki. W ich sytuacji odzyskanie tych kwot może być w rzeczywistości niemożliwe. Dlatego też niezwłoczne jest działanie!

Kredytobiorcom pozostaje zaskarżyć tę decyzję i liczyć na to, że w sądach uda im się naprawić błędy polskiego państwa.

ZŁÓŻ POZEW, ZAUFAJ SPECJALISTOM

Jeśli jesteś klientem Getin Banku, nie zwlekaj, być może to ostania szansa na odzyskanie pieniędzy z Getin Banku.

Nie zwlekaj z decyzją!!

Skontaktuj się z nami i skonsultuj swoją umowę kredytową. Pomożemy każdemu!

Mamy doświadczenie i sukcesy w sporach z bankami! Dla naszych Klientów odzyskaliśmy już setki tysięcy złotych!

Jeśli chcielibyście Państwo zasięgnąć informacji na temat na temat sporów prawnych z bankami, zapraszamy na bezpłatną konsultację.

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ KONSULTACJI W SPRAWIE ODSZKODOWAŃ?

SKONTAKTUJ SIĘ  Z NAMI !!

tel. +48 42 632 87 52 lub +48 42 307 20 20 lub +48 42 715 80 88

e-mail: biuro@solvia.pl