HULAJNOGI ELEKTRYCZNE – OBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIE OC OD SKUTKÓW WYPADKÓW.

W związku z dużą ilością wypadków spowodowanych elektrycznymi hulajnogami, zrodziła się potrzeba uregulowania ruchu tych urządzeń na drogach. Ministerstwo Infrastruktury przewiduje, że od nowego sezonu czyli od 2020 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy.

PORZĄDEK NA DROGACH I KARA ZA PORZUCENIE

Jak podaje rp.pl, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk wyraża nadzieję, że projekt regulujący poruszanie się na hulajnogach elektrycznych będzie pierwszym uchwalonym przez nowy rząd. Pierwsza wersja projektu została przekazana do konsultacji w sierpniu tego roku i zebrała ponad 100 opinii. Obecnie konsultację się zakończyły. Propozycji jest wiele. Najważniejsze z nich to obowiązkowe OC dla kierowców hulajnóg, które to ubezpieczenie zapewnia ofiarom wypadków wypłatę należnych im odszkodowań za szkody powstałe wskutek wypadku z udziałem hulajnogi . OC byłoby automatycznie wykupowane w trakcie zakładania konta lub wypożyczania sprzętu. Kolejną ważną propozycją jest wprowadzenie ograniczenia wiekowego dla kierowców e-hulajnog. Minimalny wiek kierowcy ma wynieść 14 lat. Dla użytkowników w wieku od 14 do 18 lat powinien być wprowadzony obowiązek posiadania karty motorowerowej, prawa jazdy kat. AM lub A1. Kolejna ważna uwaga to zakaz jazdy w dwie osoby. Swoje uwagi zgłaszają również stowarzyszenia osób niewidomych bowiem porzucone na środku chodników i przed wejściami do budynków urządzenia są zagrożeniem dla zdrowia niewidomych. Rozwiązaniem ma być wprowadzenie kar dla tych, co nieodpowiedzialnie porzucają sprzęt.

W RAZIE WYPADKU NIE JESTEŚ SAM

Pamiętaj, że obecnie istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania za szkody powstały przez kierujących elektrycznymi hulajnogami. Aby doprowadzić sprawę do korzystnego wyroku niezbędne będzie jednak dobre przygotowanie się do sprawy i właściwe poprowadzenie sprawy w sądzie. W tym celu najlepiej skorzystać z profesjonalnego wsparcia doświadczonej kancelarii odszkodowawczej.

MASZ PYTANIA?

SKONTAKTUJ SIĘ  Z NAMI I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ KONSULTACJI.

tel. +48 42 632 87 52 lub +48 22 230 26 44 lub +48 42 715 80 88
e-mail: biuro@solvia.pl