ODSZKODOWANIE ZA BLĄD MEDYCZNY

Sąd Okręgowy w Katowicach wydał wyrok (sygn. akt II C 873/16) w sprawie błędu medycznego do jakiego doszło w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Sprawa dotyczyła śmierci 6-miesięcznej Zosi , która zmarła bo pielęgniarka źle podała jej lek. Jej rodzice dostaną po 250 tys. złotych zadośćuczynienia ze szpitala. To jedna z najwyższych kwot zasądzonych za błąd medyczny.

ZANIEDBANIA SZPITALA I NIE PRZESTRZEGANIE PROCEDUR

Dziecko zmarło w marcu 2015 r., dwa dni po tym, jak pielęgniarka, podając dziewczynce leki, pomyliła wejścia i rozdrobione w płynie leki, zamiast podać do żołądka, wstrzyknęła do wenflonu, dożylnie. Dziewczynka doznała wstrząsu, i mimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się jej uratować. Szpital odrzucał zarzuty o błąd medyczny podając różne hipotezy. W osobnym postępowaniu, które jest w toku, pielęgniarka została oskarżona o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia małoletniej pacjentki. Natomiast biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, nie mieli wątpliwości, że do ostrej niewydolności oddechowo-krążeniowej i śmierci niemowlęcia doszło wskutek pomyłki szpitala. Na tej podstawie Sąd Okręgowy w Katowicach zasądził jedno z najwyższych odszkodowań w tego typu sprawach.

ZAUFAJ PRAWNIKOM SPECJALIZUJĄCYCH SIĘ W SPRAWACH ODSZKODOWAWCZYCH

Uzyskanie odszkodowanie wymaga od pozywającego solidnego przygotowania się do sprawy. Aby skutecznie dojść swoich praw, najlepiej skorzystać z profesjonalnego wsparcia doświadczonej kancelarii odszkodowawczej. Nasza kancelaria od lat pomaga uzyskać dla swoich Klientów najwyższe sumy odszkodowań, a sukcesy w sporach prawnych ze szpitalami nie są nam obce. Jeśli chcielibyście Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy na bezpłatną konsultację!

MASZ PYTANIA?

SKONTAKTUJ SIĘ  Z NAMI I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ KONSULTACJI.

tel. +48 42 632 87 52 lub +48 22 230 26 44 lub +48 42 715 80 88
e-mail: biuro@solvia.pl