[vc_row][vc_column][vc_column_text]Za nami atak zimy. Niestety w wielu miejscach w Łodzi chodniki i parkingi są wciąż nieodśnieżone.

Jak podaje Radio Łódź liczba zgłoszeń dotycząca nieodpowiedniego stanu chodników od weekendu wzrosła.  Efektem nieodśnieżonych dróg i chodników są drobne urazy i złamania.

Co zrobić jeśli doznamy urazy lub złamania na nieodśnieżonym chodniku? Najpierw trzeba ustalić kto odpowiada za jego odgarnianie ze śniegu. Nie zawsze jest to gmina, najczęściej to właściciel przyległej nieruchomości.

Odszkodowanie za wypadki na nieodśnieżonej drodze lub chodniku

Osoby, które doznały urazu (np. złamania nogi) z powodu niewłaściwego stanu nawierzchni chodnika (oblodzenie, zalegający śnieg) może dochodzić wysokiego odszkodowania od gminy lub właściciela nieruchomości.

W sytuacji, gdy nieodśnieżony chodnik należy do właściciela posesji, możemy złożyć przeciwko niemu pozew cywilny i żądać zadośćuczynienia przed sądem.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Kiedy przysługuje odszkodowanie za uraz na chodniku?

Jeżeli osoba doznała urazu na chodniku, którego niewłaściwy stan techniczny polegający m.in. na oblodzeniu, nieodśnieżeniu był przyczyną wypadku.

Jak długo od dnia zdarzenia na chodniku można żądać odszkodowania?

O odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek na chodniku ubiegać się, jeżeli od dnia wypadku nie upłynęły więcej niż 3 lata.

W jaki sposób ubiegać się o odszkodowanie?

Najlepiej  skorzystać z profesjonalnej i doświadczonej kancelarii odszkodowawczej, który oceni rozmiar szkody jak również przygotuję pozew do sądu i poprowadzi sprawę.

należy złożyć pozew do sądu. Poszkodowany może ubiegać się o odszkodowanie, ale również o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”904″ alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]O czym warto pamiętać?

Należy zadbać o odpowiednią dokumentację fotograficzną i medyczną oraz relacje świadków, którzy widzieli zdarzenie.

Przede wszystkim należy:

  • wezwać policję, która spisze protokół z wypadku,
  • zebrać zeznania i adresy świadków,
  • ustalić na czyim terenie miał miejsce wypadek

Okoliczności wypadku mogą również wynikać z dokumentacji lekarskiej

Co możesz żądać jako poszkodowany:

  • zwrotu wydatków na leczenie,
  • zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę,
  • renty w razie utraty zdrowia lub kalectwa

MASZ PYTANIA?

SKONTAKTUJ SIĘ  Z NAMI I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ KONSULTACJI.

tel. +48 42 632 87 52
e-mail: biuro@solvia.pl