ODSZKODOWANIE ZA NARPAWĘ SAMOCHODU Min

Odszkodowanie za naprawę samochodu

POSZKODOWANY NIE MUSI NAPRAWIAĆ AUTA

Czy poszkodowany może nie naprawiać auto jeśli dostał za nie odszkodowanie? Do tej pory na to pytanie nie było jednoznacznej odpowiedzi. Sąd Najwyższy, w jednym ze swoich najnowszych wyroków, przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie i rozwiał wszystkie wątpliwości. Zgodnie z orzeczeniem sądu, poszkodowany może nie naprawiać auta, może je sprzedać, ale ma obowiązek, które musi dopełnić wobec ubezpieczyciela.

OBOWIĄZEK WOBEC UBEZPIECZYCIELA

Jeśli poszkodowany w wypadku sprzedał auto, to powinien przedstawić ubezpieczycielowi umowę określającą wysokość kwoty jaką uzyskał w ramach zapłaty. Powinien wykazać, że nie doszło do wzbogacenia na wypłacie odszkodowania. W omawianej sprawie, auto Grzegorza G. uległo uszkodzeniu i zgodnie z orzeczeniem rzeczoznawcy, poszkodowany domagał się 57 tys. zł od ubezpieczyciela – firmy Link4. Rzecz w tym, że poszkodowany na naprawę wydał jedynie 280 zł, a następnie sprzedał auto, nie pozostawiając ani sądowi, ani towarzystwo ubezpieczeniowemu umowy sprzedaży. Sądy I i II instancji żądanie odszkodowania oddaliło i sprawa trafiła do Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy orzekł (Sygnatura akt: II CSK 100/18),  że właściciel uszkodzonego auta może robić z nim, co chce, gdyż jest to jego własność. Natomiast obowiązkiem poszkodowanego jest przedstawienie umowy sprzedaży samochodu i dochowanie pełnej staranności w kwestii formalnej.

SKORZYSTAJ Z USŁUG WYSPECJALIZOWANEJ KANCELARII

Sprawy o odszkodowanie często kończą się w Sądzie najwyższej instancji. Warto w takich sytuacjach skorzystać z usług wyspecjalizowanej kancelarii. Doświadczona i sprawdzona kancelaria będzie mogła bez trudu przejść przez meandry postępowania i doprowadzić sprawę do właściwego finału. Prawnicy naszej kancelarii od lat pomagają w uzyskania odszkodowań komunikacyjnych, które kończyły się przyznaniem wysokich odszkodowań.  Jeśli znajdują się Państwo w podobnej sytuacji, zapraszamy na skorzystanie z bezpłatnej konsultacji.

MASZ PYTANIA?

SKONTAKTUJ SIĘ  Z NAMI I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ KONSULTACJI.

tel. +48 42 632 87 52 lub +48 22 230 26 44 lub +48 42 715 80 88
e-mail: biuro@solvia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Call Now ButtonDarmowa konsultacja